Przejdź do treści

Polityka zwrotów

Żądania zwrotu są składane online, klikając poniższy przycisk:
Rozpocznij procedurę zwrotu

Limit czasu

Masz prawo do wycofania się w ciągu 100 dni od otrzymania zamówienia, aby zażądać zwrotu jednej lub więcej pozycji za notą kredytową lub zwrotu pieniędzy.

*Z wyjątkiem skrzyń i innych przedmiotów ze specjalną dostawą.

Warunki zwrotu

  • Produkt nie jest zgodny z Twoim zamówieniem lub po prostu Ci nie odpowiada.

Aby Twoja prośba o zwrot została zaakceptowana, produkt musi zostać zwrócony nowy, kompletny, bez śladów zużycia iw oryginalnym opakowaniu. Akcesoria (kabel zasilający, osłona obiektywu, etui itp.) sprzedawane z produktem muszą również znajdować się w oryginalnym opakowaniu produktu. Np. para butów nie podlega zwrotowi przy oryginalnym pudełeczku lub opakowaniu jako jedynym opakowaniu niezbędny będzie dodatkowy karton lub worek wysyłkowy (opakowanie nie może mieć żadnych śladów taśmy). W przypadku niespełnienia tych warunków zwrot towaru zostanie uznany za niezgodny i nie będzie podlegał zwrotowi ani wymianie przez Welkit.

  • Przewoźnik dostarcza uszkodzoną paczkę lub zepsuty produkt.

Otwórz paczkę przed przewoźnikiem i sprawdź jej zawartość, jeśli wszystko nie jest w porządku odrzuć ją i poproś przewoźnika o zwrot do nas, to dla Ciebie najłatwiejsze rozwiązanie, zajmiemy się wszystkim, gdy tylko to nastąpi ta paczka dotrze do nas, a my zwrócimy Ci zamówienie bez dodatkowych kosztów wysyłki. 

  • Produkt jest wadliwy.

Po prostu rozpocznij procedurę żądania zwrotu online, klikając przycisk wyświetlany u góry tej strony.

Ważny : transport zwracanych produktów leży w gestii klienta. 

Opłaty za zwrot

Koszty zwrotu są bezpłatne dla następujących krajów: Francja metropolitalna, Belgia, Niemcy, Luksemburg, Monako, Andora, bez względu na powód zwrotu.

Ważny : w przypadku zwrotów z DOM-TOM i innych krajów w obrębie EWG i poza nim koszty zwrotu pokrywa klient.

Zwrot lub kredyt

Gdy zwrot uprawnia do zwrotu pieniędzy lub kredytu, jest on równy cenie zakupu zwracanego produktu(ów).

Zwrot środków następuje na środek płatności użyty przy składaniu zamówienia, natomiast kredyt generowany jest w formie wirtualnej karty podarunkowej.

Termin otrzymania zwrotu pieniędzy lub noty kredytowej to 10 dni roboczych od otrzymania zwrotu.

Ważny : koszty dostawy wychodzącej nie podlegają zwrotowi.

Obraźliwy lub niezgodny z zasadami zwrot

W przypadku niepoprawnego zwrotu lub nieprzeczytania i niezastosowania się przez internautę do powyższych instrukcji, zwrot produktu zostanie uznany za niezgodny i potraktowany jako taki.


Gwarancje na produkty

Wszystkie produkty sprzedawane przez Welkit są uprawnione do stosowania prawnych gwarancji zgodności (artykuły L.211-4 do L.211-14 Kodeksu Konsumenta) na warunkach przewidzianych przez prawo. Niniejsza gwarancja dotyczy wad występujących już w dniu dostawy produktu. Gwarancję należy zrealizować w ciągu maksymalnie 2 lat od dostawy towaru. 

Niektóre produkty sprzedawane na naszych stronach internetowych korzystają z dodatkowej gwarancji handlowej oferowanej przez producenta, której czas trwania jest podany na stronie produktu lub na opakowaniu danych artykułów. Niniejsza gwarancja obejmuje części i robociznę, ale nie ma zastosowania w przypadku niewłaściwego użytkowania, pogorszenia jakości lub zaniedbania. 

Gwarancja producenta jest obowiązkiem producenta, nie naprawiamy ani nie wymieniamy części samodzielnie, dlatego możemy skontaktować Cię jedynie z działem gwarancyjnym danej marki.